У французькому місті Мец із музею Centre Pompidou зникла одна з найвідоміших арт-інсталяцій сучасності — банан, прикріплений до стіни скотчем у межах роботи «Comedian» італійського художника Мауріціо Каттелана.
Читайте также: Анна Саліванчук чесно зізналася, скільки коштує її краса: “Неможливо висидіти на гречці”
Про це повідомляє Вild.
За даними музею, відсутність об’єкта помітив охоронець під час перевірки експозиції у вихідні. Водночас інсталяцію швидко відновили — на стіні знову закріпили новий банан відповідно до авторського протоколу.

Йдеться про концептуальний арт-об’єкт, який складається зі справжнього банана, приклеєного до стіни під визначеним кутом. Оскільки фрукт є швидкопсувним, його регулярно замінюють, а сам твір існує як ідея та інструкція, а не як постійний предмет.
У музеї нагадують, що інсталяція вже неодноразово ставала об’єктом інцидентів. Так, раніше відвідувачі кілька разів з’їдали банан просто під час експозиції, після чого його доводилося замінювати.
Читайте также: Ольга Сумська розкрила правду про сімейний бюджет із Віталієм Борисюком: “Є момент, коли дратує”
Перший гучний випадок стався ще 2019 року на виставці Art Basel у Маямі, коли художник Девід Датуна зняв банан зі стіни та з’їв його, назвавши це перформансом. Згодом подібні інциденти повторювалися в інших країнах.
2024 року інсталяція набула ще більшого резонансу: підприємець Джастін Сан придбав банан майже за 6 мільйонів євро, після чого також його з’їв, пояснивши це жестом у межах арт-проєкту.
Куратори зазначають, що концепція роботи полягає у переосмисленні цінності мистецтва та його матеріальної форми. Через це навіть факт «зникнення» банана не вважається руйнуванням твору — його просто відтворюють за інструкцією автора.
Читайте также: Що посадити біля паркану, щоб відлякувати змій
Сортувати: Нові Надіслати














Залишити відповідь