Вчені знайшли найнебезпечнішу для здоров’я ягоду

З’ясувалося, що полуниця має найбільшу кількість пестицидів, тому вона дуже небезпечна для здоров’я

Читайте также: Які однорічники зацвітають найпершими: квіти милуватимуть око через 3-4 тижні після садіння

Вчені зі США проаналізували 48 популярних овочів та фруктів на основі понад 36 тисяч зразків. Список із тринадцяти овочів та фруктів з максимальним вмістом пестицидів очолила полуниця. Загалом ці шкідливі речовини виявили у 70% проаналізованих фруктів.

Зокрема, з’ясувалося, що у полуниці більше пестицидів. Вони здатні провокувати розвиток багатьох захворювань, включаючи рак, хворобу Паркінсона, ожиріння, цукровий діабет та безпліддя.

До п’ятірки найшкідливіших для організму продуктів увійшли яблука, персики, нектарин та шпинат. Небезпечні пестициди також були знайдені у великій кількості у вишнях, грушах, селери, винограді, помідорах, картоплі та перці.

Читайте также: Від соєвого до коров’ячого: 6 видів найкорисніших молока для здоров’я

Найбільш шкідливими з точки зору дієтичного харчування є виноград, персики та абрикоси. Це не означає, що потрібно відмовлятися від них, але їсти кілограми не слід. Виноград також містить багато органічних кислот, які провокують руйнування зубної емалі.

У дослідженнях, опублікованих у журналі Foods, йдеться про протилежне. Так, наприклад, у статті наводяться дані досліджень, за якими червоні фрукти зокрема черешня та полуниця багаті на вітаміни, каротиноїди – антиоксиданти, які можуть зберегти зміцнити вашу імунну систему, а також феноли, які можуть підвищити нашу здатність боротися із запаленням.

Читайте также: Названо два найнаївніші знаки зодіаку: легко можуть потрапити в неприємності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *